Araç Yangın Söndürme Tüpü Fiyatları
14Kas

Araç Yangın Tüpü Fiyatları

Araç sahiplerinin ihtiyaçlarına yönelik Araç Yangın Tüpü Fiyatları web sitemizde Toplu ürün alımları için fiyat teklif formu aracılığı ile sunulmaktadır. Araç Yangın Tüpü Fiyatları hakkında bilgi almadan önce Her araç sahibinin araçlarında bulundurulması gereken Araç yangın söndürme tüpleri ile alakalı detaylı bilgileri incelemenizi öneririz

Araç Yangın Tüpü Tercihi

Tır, Otobüs, Minibüs, Kamyon, Kamyonet ve Otomobil fark etmeksizin Her araba sahibinin ihtiyaç duyduğu Araç Yangın Tüpü Yangın tipine göre değişiklik göstermektedir. Firmalar tarafından yangın tiplerine göre bir çok yangın tüpü üretimi gerçekleştirilmektedir. Araç Yangın Tüpü Fiyatları araştırması yapılmadan önce Hangi yangın tüpü’nün araçlarda kullanılması gerektiğini bilmemiz gerekebilir

Yangın Tipleri

Araç Yangın Tüpü Fiyatları konumuza açıklık getirmek için Aşağıdaki şıklarda Yangın tipleri hakkında kısa ve öz bilgiler verilmiştir ve belirtilen yangın tiplerinde hangi yangın tüplerinin kullanılabileceği konusunda bilgiler yer almaktadır. Belirtilen konu hakkında bilgi sahibi olur isek Araç Yangın Tüpü Fiyatları hakkında doğru bilgiyede sahip olabiliriz ve araç yangın tüpünü doğru seçebiliriz.

 • A sınıfı Yangınlar: Bahsi geçen yangın tipi Katı madde (kağıt, tahta, pamuk ve benzer.) yangınları içermektedir. Soğutma ve yanıcı maddelerin uzaklaştırılması ile söndürülmekte ve kontrol edilmektedir.
  – Bu tip yangınlarda Kuru kimyevi toz özelliği olan yangın tüpleri kullanılmaktadır.
 • B Sınıfı Yangınlar: Bu yangın tipi Yanabilen sıvılar olarak nitelendirilir (benzol, Benzin yağlar, katran, yağlı boyalar ve benzer yanıcı ürünler) bu sınıfa girer.
  – Bu tip yangınlarda Kuru kimyevi toz özelliği olan yangın tüpleri kullanılmaktadır.
 • C Sınıfı Yangınlar: Yanıcı gaz maddeler olarak nitelendirilir (Metan, LPG, propan, havagazı asetilen ve benzer maddelerin) yanması sonucu meydana gelir. Elektrikli makinelerin yanmalarını ve hassas cihazların yangınlarını da C sınıfı Yangınlara dahil edebiliriz.
  – Kuru kimyevi toz, halon 1211, halon 1301 tipi yangın söndürücü özellikli Yangın söndürme tüpleri kullanılarak söndürme gerçekleşir.
 • D Sınıfı Yangınlar: Bu tip yangınları Yanabilen hafif metal yangınlar olarak nitelendirilir ( potasyum, Sodyum, magnezyum, titanyum gibi maddeler.) bu sınıfa girer.
  – Kuru kimyevi toz özellikli Yangın Tüpleri D sınıfı yangınları söndürmede kullanılır.
  Elektrik yangınlarında Elektrik akımı kesilerek yangına ilk mudahale yapılmaktadır. Bu yangın tipleri ayrı bir sınıf olarak nitelendirilmemektedir.

Hangi Araç Yangın Söndürme Tüpü Alınmalıdır

Bir önceki konu başlığının altında verilen bilgiler doğrultusunda Araç sahiplerinin Araç Yangın Tüpü Fiyatları hakkında doğru bilgi sahibi olabilmeleri için yukarıdaki konuyu iyi anlamaları gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda ABC Yangın Tiplerinde kullanılan Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüplerini araçlarımızda kullanabileceğimizi belirtebiliriz.

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Yangın Söndürme Tüpleri TS 862 EN 3 standarları doğrultusunda Sertifikalı olmalıdır.
 • Yangın Söndürme Tüpünün düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir.
 • Yangın söndürme cihazlarının periyodik kontrolleri
 • Aylık bakım kontrollerinin yapılması
 • 6 Aylık bakım kontrollerinin yapılması
 • Emniyet Subabı kontrolü
 • Lans ve tetiğin kontrolü
 • Hortum kontrolü
 • Yangın Söndürme tüpünün tartılma işleminin yapılması

Araç Yangın Tüpü Fiyat Teklifi

Firmamızın satışa sunmuş olduğu Araç Yangın Söndürme Tüpü 1 Kg ABC Kuru Kimyevi Tozlu yangın tiplerinde kullanılan Yangın Tüpüdür Satışa sunulan ürünümüzün fiyatı 59 ₺ dir ürünümüzü inceleyebilirsiniz TIKLA

Hangi Yangın türünde hangi yangın tüplerinin kullanılması gerektiğinin bilincinde olduğumuzu varsayarak Araç Yangın Tüpü Fiyatları için firmamızdan teklif alabilirsiniz. Araç yangınlarında kullanılan 1 KG Kuru kimyevi tozlu Yangın Tüpü için Araç Yangın Tüpü Fiyatları teklifle aynı gün içerisinde tarafınıza iletimektedir.

Aşağıdaki formu doldurarak size özel fiyat teklifini hızlıca alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir